Hoogezand – In Hoogezand werd vrijdag het Woldwijckhuis geopend. Met al 104 locaties in Nederland is dit de eerste woonzorglocatie in de provincie Groningen. De locatie is onderdeel van Dagelijks Leven. Met gepaste zorg bieden zij een vertrouwde woonomgeving voor mensen met een vorm van dementie.
Opening
Tijdens de openingshandeling mocht burgemeester Erica van Lente samen met een bewoner van het Woldwijckhuis een lintje doorknippen, met deze handeling is het Woldwijckhuis officieel geopend. Mensen konden in het gebouw kijken en konden blijven voor een hapje en een drankje.
Tweede thuis
De woning biedt 22 plaatsen aan. Met een eigen studio, keuken en badkamer creëert Dagelijks Leven voor iedere bewoner een eigen plek. Het doel van Dagelijks Leven is om het gevoel van thuis te geven. “Het is natuurlijk voor niemand leuk dat ze niet meer zelfstandig thuis kunnen wonen, daarom willen we graag het gevoel van thuis bieden. Mensen hebben geen verplichtingen en mogen gaan en staan waar ze willen. Het enige verschil is dat er gepaste begeleiding aanwezig is wanneer dat nodig is.” verteld Locatiemanager Nicole Emmelkamp.
Alzheimer Nederland
Tijdens de opening mocht Tineke Runia namens Alzheimer Nederland vertellen hoe dankbaar zij is voor de opening van dit gebouw. “De hoeveelheid ouderen met de diagnose Alzheimer groeit en dat baat mij zorgen. Met het openen van het Woldwijckhuis biedt dit een mooie kans tot goede en professionele hulp in Noord-Nederland.” Dagelijks Leven doneerde €1250 euro aan Alzheimer Nederland. “Wij zijn ontzettend blij met deze gift. Alzheimer Nederland bestaat voornamelijk uit vrijwilligers dus het ontvangen van een gift betekend heel veel voor ons.” verklaart Tineke