Steendam – Kunstenaarscollectief De Draad uit Midden-Groningen houdt zaterdag 24 mei het Kultuureiland Lentefestijn. Deze kleurrijke manifestatie speelt zich af op het terrein van Kultuureiland Damsterplas bij het dorp Steendam. Het is een kleinschalig vervolg op het familiefestival Art Carnivale dat de afgelopen twaalf jaar veel enthousiaste muziek- en theaterliefhebbers naar het Schildmeer trok.
Kultuureiland Lentefestijn is een kleinschalig evenement met bijzondere muziek- en theateroptredens. Deelnemende muziek- en theater artiesten zijn onder andere: Anamesa, Bezerk, Theatergroep Dapper met de voorstelling Caleidoscoop en Norbert Busschers met de interactieve theatervoorstelling Shakespeare Take Away. Verder is er een streekproductenmarkt, zijn er diverse spelprojecten voor jong en oud en er is horeca.
,,We beginnen 0m 12 uur en het Lentefestijn zal tegen 22 uur afgelopen zijn. Gedurende de hele dag is er muziek, zijn er theatervoorstellingen en er is een markt”, zegt Will Meeder van de organisatie. Er wordt voortgebouwd op het voorheen succesvolle Art Carnivale. Toen dit stopte zette het kunstenaarscollectief sinds 2023 kleinere festijnen op, legt Will uit. ,,Deze evenementen zijn aan het groeien, maar het moet zich verder ontwikkelen.” Een team van twintig vrijwilligers is bij het festival betrokken.
Later dit jaar is er parallel met de Schildweek nog het Zomerfestijn en 7 september in samenwerking met de stichting Pittig Gekruid uit Groningen het vrijheidsfestival. ,,Dan wordt er ook een monument op het terrein geplaatst. We willen proberen dit festival jaarlijks terug te laten keren.”