Siddeburen – Truckfestijn Siddeburen is dit jaar 21 juni. Mensen met een beperking rijden dan mee op een vrachtwagen. De organisatie is voor deze dag nog op zoek naar chauffeurs. ,,Sowieso rond de vijftien”, zegt Anja van der Walle – Bosker van de stichting. De deelname is eerst stopgezet omdat er eerst nog wat chauffeurs bij moeten komen. ,,Het is onze bedoeling om tot 80 auto’s te komen.” In het eerste jaar waren er 64 deelnemers, vorig jaar 95. ,,Gelukkig hebben we chauffeurs die al eerder mee zijn geweest die nu weer willen rijden.” Aanmelden kan tot 1 juni, anders is het te kort dag om nog de andere zaken te regelen.
Het truckfestijn wil ook graag tien leerlingen van OBS de Springplank en tien van CBS de Zonnewijzer meenemen. ,,Dat hangt af van hoeveel chauffeurs we hebben. Door scholieren mee te nemen betrek je het dorp er ook bij, dat is de insteek.” Het evenement is verder op zoek naar en hoofdsponsor. Anders moeten ze misschien volgend jaar stoppen vanwege de gestegen kosten.
Bij het Truckfestijn vertrekken de deelnemers om 9 uur richting Appelscha waar ze rond 11 uur zijn. Daar wordt om 15 uur weer vertrokken naar Siddeburen.