Wethouder Drenth komt niet terug

Wethouder Drenth keert niet terug in het college van Midden-Groningen. Vorig jaar maart legde hij al zijn taken neer omdat bij hem kanker was geconstateerd. Hij is inmiddels herstellende en voelt zich goed. Na tien jaar wethouderschap vindt hij het tijd voor een nieuwe start in de samenleving. Erianne van der Burg, die hem tijdens zijn ziekte heeft vervangen, wordt door de CDA-fractie voorgedragen als opvolger.

Erik Drenth: “Ik ben blij dat ik na periode van ziekte weer helemaal hersteld ben. De afgelopen maanden heb ik noodgedwongen een stap teruggezet. Dat geeft ook ruimte om na te denken over de toekomst en tijd voor een nieuwe plek. Welke plek dat is, weet ik nu nog niet.”

Hij kijkt terug op mooie periodes in het gemeentebestuur. “Ik heb genoten van de samenwerking met de raad, het college, de gemeentelijke organisatie en inwoners.” Hij is vooral trots op zijn rol bij het aantal scholen die er in de gemeente bijgekomen zijn.

Burgemeester Erica van Lente: “We zijn als college blij dat Erik Drenth weer hersteld is en hebben respect voor zijn beslissing. Hij heeft zich 10 jaar als wethouder ingezet voor eerst de gemeente Hoogezand-Sappemeer en daarna voor de gemeente Midden-Groningen. Wij waarderen zijn tomeloze inzet voor onze inwoners de afgelopen jaren en zijn inzet in onze gemeente dat alle scholen of kindcentra aardbevingsbestendig zijn gebouwd door het Scholenprogramma aan te sturen. We bedanken hem voor zijn bijdrage aan onze gemeente en wensen Erik Drenth alle goeds voor de toekomst.”

Op 27 maart zal Drenth zijn ontslag indienen. De benoeming van Erianne van der Burg en het afscheid van Erik Drenth staan gepland in de raadsvergadering van 20 maart 2025.

Tip voor de redactie?

Tip of nieuws voor onze redactie? Stuur dan een e-mail naar info@rtvmiddengroningen.nl