BBP organiseert Tweede Stamtafelgesprek
MUNTENDAM – De BBP in Midden-Groningen organiseerde op dinsdagavond 14 oktober het tweede stamtafelgesprek. Ditmaal was de fractie op bezoek in de Menterne in Muntendam. Hoewel een kleine opkomst, was het een levendige avond met veel gesprek en discussie.
‘Wij hopen op deze manier meer mensen te bereiken en te laten zien waar wij voor staan en gaan’, aldus Marieke Bos, fractievoorzitter.

MUNTENDAM – De BBP in Midden-Groningen organiseerde op dinsdagavond 14 oktober het tweede stamtafelgesprek. Ditmaal was de fractie op bezoek in de Menterne in Muntendam. Hoewel een kleine opkomst was het een levendige avond met veel gesprek en discussie. ‘Wij hopen op deze manier meer mensen te bereiken en te laten zien waar wij voor staan en gaan’, aldus Marieke Bos, fractievoorzitter.
Horen wat er speelt
De fractie wil ook in gesprek met inwoners en informatie ophalen. Henk Koster, inwoner van Muntendam, is blij te zien dat fracties uitreiken naar de dorpen: ‘Op deze manier horen ze wat er speelt in de omliggende dorpen en niet alleen maar in Hoogezand.’ In Muntendam is een veelgehoord sentiment dat sinds de herindeling veel aandacht uitgaat naar Hoogezand, waarbij een dorp als Muntendam toch wat op de achtergrond raakt. Tijdens de avond werd bijvoorbeeld gesproken over gemeentelijke dienstverlening die soms moeilijk te bereiken is voor oudere inwoners die gebruik moeten maken van openbaar vervoer. Koster pleitte voor een gemeentebus die op gezette tijden aanwezig is in de dorpen en basis-dienstverlening biedt vanuit de gemeente. Wethouder Hoesen gaf aan dat het idee onderzocht wordt.
Politiek is tweerichtingsverkeer
Volgens Koster kan niet alles uit de gemeente komen, ook inwoners moeten bereid zijn om deel te nemen aan deze avonden: ‘Als er zo’n gespreksronde is, ga daar dan naar toe. Niet thuis zitten morren over wat niet goed gaat. Op zulke avonden kan je luisteren wat de partijen willen en wat er speelt. Soms wil de gemeente bijvoorbeeld wel, maar worden zaken van hogerop bepaald en kunnen dingen niet.’
BBP in beweging
De BBP is volop in beweging. Zo wil de fractie al langere tijd van een bondgenootschap naar een volwaardige opname in de landelijke BBB partij. Eind november, tijdens de algemene ledenvergadering, wordt hier de klap op gegeven volgens Bos.
Binnen de partij verschuift er ook van alles. Kor Hoving, voormalig fractievoorzitter, staat op nummer 43 van de landelijke kieslijst. Zodoende neemt Bos in ieder geval tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen de plek van fractievoorzitter. Daarnaast is Marian Van Dijken, voormalig raadslid, voorgedragen als gedeputeerde in de provincie Groningen, als opvolger van Gouke Moes. Volgens Bos is de fractie goed in staat om het ontstane gat bij het vertrek van Van Dijken op te vullen met een geschikte kandidaat. De gemeentelijke kieslijst zal richting het einde van dit jaar bekend worden.
Het eerstvolgende stamtafeloverleg zal naar verwachting plaatsvinden in januari komend jaar op een nog nader te bepalen locatie. Informatie hierover zal worden gedeeld in de nieuwsbrief van de BBP.
Voor deelname kunt u zich inschrijven door een mailtje te sturen naar midden-groningen@boerburgerbeweging.nl