Leerlingen van Aletta koken voor ouderen
Dinsdag 28 oktober staat het Aletta Jacobs College in Hoogezand volledig in het teken van ontmoeting en gezelligheid. Derdejaars vmbo-leerlingen van de school verzorgen die dag een uitgebreide lunch voor ouderen uit de omgeving. Het initiatief is een samenwerking tussen het Aletta Jacobs College en POSO (Plaatselijk Overleg Samenwerkende Ouderenorganisaties).
Kijk voor meer info op: www.rtvmiddengroningen.nl
Aletta kookt voor ouderen
HOOGEZAND – Dinsdag 28 oktober staat het Aletta Jacobs College in Hoogezand volledig in het teken van ontmoeting en gezelligheid. Derdejaars vmbo-leerlingen van de school verzorgen die dag een uitgebreide lunch voor ouderen uit de omgeving. Het initiatief is een samenwerking tussen het Aletta Jacobs College en POSO (Plaatselijk Overleg Samenwerkende Ouderenorganisaties).
De leerlingen begonnen de ochtend met de voorbereidingen. Als voorgerecht hadden de leerlingen Bruschetta gemaakt. Als hoofdgerecht kregen de ouderen een maaltijd Pasta Pesto en als als toetje Crème Brûlée. “Het is altijd een succes,” vertelt Femma Raneri van POSO. “In de loop der jaren is dit uitgegroeid tot een echte traditie. Sommige gasten komen al meerdere keren terug, gewoon omdat ze het zo gezellig vinden.”
De samenwerking tussen POSO en het Aletta Jacobs College begon enkele jaren geleden, nadat POSO contact zocht met de school naar aanleiding van een kookcursus voor mannen van vijftig jaar en ouder. Uit dat contact groeide het idee om samen iets te organiseren voor de lokale gemeenschap. Na een onderbreking tijdens de coronapandemie is het initiatief met veel enthousiasme nieuw leven ingeblazen. Dit jaar is er plaats voor 25 gasten. Zowel leerlingen als ouderen kijken uit naar een gezellige en smakelijke middag vol ontmoeting en verbinding.
Kijk hieronder de video: