Waardering voor Jan Henk de Groot
In het gemeentehuis van Hoogezand kreeg Jan Henk de Groot een bloemetje van wethouder Annemiek Hoesen. Dat gebeurde na zijn winst van de K. ter Laanprijs 2026. De prijs is voor mensen die zich inzetten voor de Groninger taal en cultuur. Volgens de jury laat De Groot zien dat het Gronings eigentijds en toegankelijk is.
De gemeente spreekt van een waardevolle erkenning.
Hoogezand – Wethouder Annemiek Hoesen heeft dinsdagochtend in het gemeentehuis een bloemetje overhandigd aan Jan Henk de Groot. Daarmee sprak de gemeente waardering uit voor zijn winst van de K. ter Laanprijs.
Jan Henk de Groot, inwoner van Midden-Groningen, ontving de prijs op 17 april. Op 20 april maakte de provincie Groningen de toekenning openbaar bekend.
De K. ter Laanprijs wordt eens in de twee jaar uitgereikt door Stichting ’t Grunneger Bouk. De onderscheiding is bedoeld voor mensen die zich op bijzondere wijze inzetten voor de Groninger taal en cultuur.
Volgens de provincie laat Jan Henk de Groot met zijn muziek en teksten zien dat het Gronings eigentijds en toegankelijk kan zijn. De jury prijst zijn veelzijdigheid en zijn betekenis voor de Groninger cultuur.
Volgens Annemiek Hoesen is de gemeente trots op deze waardering. “Met zijn werk houdt hij de Groninger taal levend en bereikbaar voor een breed publiek. Dat is van grote waarde voor onze streek en culturele identiteit.