Marja verlaat na 44 jaar het onderwijs

Het dr. Aletta Jacobs College in Hoogezand heeft afscheid genomen van Marja Emming. Na 43 jaar als afdelingsleider van de vmbo-onderbouw en 44 jaar in het onderwijs gaat zij met pensioen. Leerlingen kregen deze week ijsjes en tijdens een afscheidsfeest waren er lovende woorden van collega’s en oud-leidinggevenden over haar loyaliteit, vakmanschap en grote betrokkenheid.

Emming zegt de school en haar leerlingen te zullen missen.

Marja Emming gaat na 44 jaar met pensioen en neemt afscheid van Aletta. Foto: Xanne Paulissen

Hoogezand – Het dr. Aletta Jacobs College neemt na 43 jaar afscheid van Marja Emming, afdelingsleider vmbo onderbouw. Ze gaat na 44 jaar in het onderwijs te hebben gewerkt met pensioen. Daar is op de school voor voortgezet onderwijs in Hoogezand ruim aandacht voor.

Deze week nam ze afscheid van al haar leerlingen door ijsjes uit te delen op de afdeling. Op dinsdagavond 23 juni kregen de tweedeklassers vmbo en hun ouders de gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen en op vrijdagmiddag 26 juni werd er een afscheidsfeest in de theaterzaal van de school georganiseerd. Vele genodigden kwamen toen, ondanks code rood die dag, afscheid van Marja nemen.

Klaas Jans en Naomi Haveman van het organisatiecomité vertellen: “Het was letterlijk en figuurlijk een warm afscheid, waar veel lovende woorden werden gesproken. Niet alleen door de huidige directeur onderwijs, maar ook door alle voorgaande leidinggevenden van de 43 jaar op het Aletta. Opvallend was dat in al deze speeches woorden als loyaliteit, hard werken, vakmanschap en een grote betrokkenheid bij de leerlingen en collega’s werden genoemd.”

“Zo herkenbaar voor ons”, zeggen Klaas en Naomi die ook deel uitmaken van het team vmbo onderbouw. “Met grote loyaliteit en betrokkenheid heeft zij op zorgvuldige wijze gebouwd aan een sterk en hecht team. Dat die liefde wederzijds is staat nu zwart op wit in de glossy die de teamleden maakten voor en over Marja.”

Marja Emming. “Het afscheid van het Aletta is er een met gemengde gevoelens. Het is een fijne school waar iedere leerling zich kan ontwikkelen, ongeacht achtergrond of niveau. Ik zal de leerlingen, mijn collega’s en de school dan ook gaan missen.”

Foto is gemaakt door Xanne Paulissen.