Opritverkoop verbindt groeiend Harkstede
In Harkstede veranderen op 29 augustus tientallen opritten in kleine verkoopplekken. Inmiddels doen dertig adressen in veertien straten mee. Volgens organisator Gerda Akkerman draait het vooral om ontmoeting en verbinding in het groeiende dorp. Harkstede kreeg er een nieuwe woonwijk en daarmee meer huishoudens bij.
Tijdens de coronaperiode werden rond Koningsdag ook al twee opritverkopen gehouden.
Harkstede – Niet één centrale markt, maar verspreid door het hele dorp openen inwoners van Harkstede straks hun eigen oprit als kleine verkoopplek. Voor de opritverkoop op 29 augustus hebben zich inmiddels dertig adressen, verspreid over veertien straten, aangemeld. De organisatie wil met het initiatief vooral zorgen voor ontmoeting tussen dorpsgenoten.
Het initiatief komt van B(L)IJ Harkstede. Volgens organisator Gerda Akkerman draait de dag nadrukkelijk niet alleen om het verkopen van spullen.
„Natuurlijk is het fijn om spullen op te ruimen en een tweede leven te geven aan mooie spullen, maar het belangrijkste doel is vooral gezelligheid, ontmoeting en verbinding met dorpsgenoten”, vertelt Akkerman. „Samen maken we er een leuke dag van waarbij inwoners elkaar ontmoeten en genieten van de sfeer in het dorp.”
Ontmoeting in een groeiend dorp
Dat sociale aspect vindt de organisatie belangrijk, zeker nu Harkstede is uitgebreid met een nieuwe woonwijk en er daarmee meer adressen en huishoudens zijn bijgekomen.
De keuze voor verkoop vanaf de eigen oprit is bewust gemaakt. Hierdoor hoeven deelnemers niet met hun spullen naar één centrale locatie en ontstaat tegelijkertijd op verschillende plekken in het dorp activiteit.
„Een opritverkoop past goed bij Harkstede, omdat iedereen op zijn eigen plek mee kan doen en er tegelijk een gezamenlijke activiteit ontstaat”, aldus Akkerman.
Helemaal nieuw is het fenomeen niet in het dorp. Tijdens de coronaperiode werden rond Koningsdag al twee opritverkopen gehouden. De nieuwe editie moet opnieuw inwoners verspreid door Harkstede bij de activiteit betrekken.
Dertig adressen in veertien straten
Tot nu toe hebben dertig huishoudens in veertien verschillende straten zich aangemeld. Dat aantal kan nog verder groeien. Vanwege de zomervakantie is de verkoop tot dusver voornamelijk via Facebook onder de aandacht gebracht. Vanaf 17 augustus wil de organisatie de activiteit ook via scholen en andere organisaties bekender maken.
Niet alleen inwoners die gebruikte spullen een tweede leven willen geven kunnen aansluiten. De organisatie wil ook lokale ondernemers en makers de mogelijkheid bieden om zich te presenteren. Daarbij kan het bijvoorbeeld gaan om zelfgemaakte jam, honing, handwerk, kunst, cadeaus of andere lokale producten.
Onder meer bloemenatelier By Maria Flower aan de Hoofdweg doet mee. Ook Steakpartij BBQ sluit aan met eten tijdens de dag.
De opritverkoop wordt zaterdag 29 augustus van 10.00 tot 15.00 uur gehouden. Inwoners uit Harkstede en de omliggende buurten kunnen zich nog met hun straat en huisnummer aanmelden via blijharkstede@gmail.com.