Kolhamse op NK Jachthonden
Lieuwe Dirk Douma en hond Huey uit Kolham blonken uit in de vijftigste Nimrod, het nationaal kampioenschap voor apporterende jachthonden. De Nimrod selecteert de beste honden van verschillende rassen, en 21 deelnemers streden in deze jubileumeditie. De wedstrijd omvatte drie uitdagende drievoudige proeven, beoordeeld door meerdere keurmeesters.
Kijk voor meer informatie op onze site www.middengroningennieuws.nl
Lieuwe Dirk Douma uit Kolham en zijn hond Huey waren onlangs deelnemers aan de vijftigste editie van de Nimrod, het nationaal kampioenschap voor apporterende jachthonden.
De Nimrod nodigt de best presterende hond van elk jachthondenras uit, en het deelnemersveld wordt aangevuld met de hoogst geplaatste honden van de ‘Meervoudige Apporteer Proeven’ (MAP) van dat jaar. In totaal waren er 21 deelnemende honden voor deze speciale jubileumeditie.
De wedstrijd bestond uit drie drievoudige proeven, beoordeeld door meerdere keurmeesters. De combinaties die alle apporten succesvol volbrachten, ontvingen het gewilde AA-diploma.
Lieuwe Dirk Douma deelde zijn vreugde: “Ik ben heel trots dat ik met mijn hond Huey het NK Nimrod heb behaald. We trainen elke week zes uur samen, en het is mijn grote passie. Het feit dat we het tot het NK hebben geschopt, is voor mij een heel bijzondere ervaring.”