De partij Boer Burger Beweging (BBB) wil een vaste plek in de gemeentepolitiek van Midden-Groningen. De lokale partij BBBondgenoot, die nu in de raad zit als Boer & Burger Partij Midden -Groningen, BB Bondgenoot. wil na de verkiezingen verder gaan als een lokale afdeling van de landelijke BBB.
Lokaal eigen keuzes
Volgens Fractievoorzitter Kor Hoving is het een logische stap. “We hebben met hart en ziel gewerkt voor Midden-Groningen. Nu is het tijd om samen vooruit te kijken,” zegt hij. De Boerburgerbeweging van Van der Plas ziet Midden- Groningen als een kansrijke gemeente om met een BBB afdeling deel te nemen aan de Gemeenteraadsverkiezingen 2026. Raadslid Marieke Bos van de partij zegt dat ze in de huidige periode ook de grondbeginselen van de BBB hebben gevolgd. “Dat blijven we ook doen,” zegt ze. We behouden ons lokale karakter met inachtneming van de standpunten van BBB. Als daar ooit een discrepantie in zou zitten bespreken we dat maar ons doel is opkomen voor de belangen van de inwoners van Midden- Groningen, aldus Bos.
Meepraten
Om inwoners bij die stap te betrekken, organiseert de partij meerdere bijeenkomsten, de eerste is dinsdag 8 juli vanaf half acht. Tijdens de avond wil BBB uitleggen wie ze zijn, wat hun plannen zijn en vooral: hoe inwoners zelf kunnen meedoen.
De avond begint met een terugblik op de afgelopen vier jaar in de gemeenteraad. Daarna krijgen bezoekers een inkijkje in hoe de partij zich voorbereidt op de verkiezingen. In kleine groepjes gaan aanwezigen in gesprek over stellingen die actueel zijn voor Midden-Groningen – soms met een knipoog, maar altijd met het oog op de toekomst van de gemeente. Inwoners mogen ideeën en onderwerpen die leven in Midden-Groningen aandragen, zodat die tijdens de avond besproken kunnen worden. De bijeenkomst vindt plaats aan de Meerweg 58 in Kropswolde. Aanmelden kan via de link van hun socials of door een email te sturen naar midden-groningen@boerburgerbeweging.nl.
Wie zijn de gezichten naar de verkiezingen?
De partij is op dit moment druk bezig met het samenstellen van de kieslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van begin volgend jaar. Op de vraag of alle huidige raadsleden terugkeren na de verkiezingen, antwoordt raadslid Marieke Bos; dat het grootste deel van de huidige bezetting opnieuw beschikbaar is, maar dat er wel enkele veranderingen zullen plaatsvinden.