Bergkomedie van Toveroos op de planken
Toneelvereniging Toveroos speelt dit seizoen de komedie ‘Edelweiss’, van Carl Slotboom. Het verhaal speelt zich af in een Oostenrijks berghotel. Een toneelschrijver wordt daar door zijn uitgever op vakantie gestuurd, mét vrouwelijk gezelschap. Als er spullen verdwijnen van een wandelclub, ontstaan misverstanden en komische situaties.
Het gezelschap speelt vrijdag 27 februari in de Sterrenflat in Hoogezand.
Zuidbroek – Toneelvereniging Toveroos speelt dit seizoen de komedie ‘Edelweiss’. Het stuk speelt zich af in de Oostenrijkse bergen, bij berghotel Edelweiss. Dat vertelt Reina van der Broek van de vereniging.
Het verhaal draait om een toneelschrijver die van zijn uitgever verplicht op vakantie is gestuurd. Diezelfde uitgever heeft ook gezorgd voor vrouwelijk gezelschap. Tegelijkertijd verblijft er in het hotel een wandelclub waarvan spullen verdwijnen. De toneelschrijver raakt ervan overtuigd dat een van de dames speciaal voor hem is gekomen. Dat leidt tot verwarring en uiteenlopende, komische situaties. „Het is een dolkomisch stuk”, aldus Van der Broek. ‘Edelweiss’ is geschreven door Carl Slotboom.
Voor het decor werken de decorbouwer en de regisseur nauw samen. „Ze bedenken samen hoe ze het willen hebben en gaan vervolgens aan de slag”, legt Van der Broek uit. De vereniging bouwt het decor rond iedere voorstelling zelf op en breekt het na afloop ook weer af.
Vrijdag 27 februari speelt het gezelschap in de Sterrenflat in Hoogezand. Daarna volgen voorstellingen in De Klabbe in Foxhol, in de Noordsuythoeve in Noordbroek en in De Broeckhof in Zuidbroek.