Donkere plekken Hoogezand voelen onveilig
Donkere plekken in Hoogezand geven een onveilig gevoel, aldus de VVD. De fractie deed rondvraag in de gemeente. Twee locaties werd vooral genoemd: Het stationsgebied bij Hoogezand en de ondergang bij het spoor in Hoogezand bij het Heveapad. Hier is weinig verlichting. Volgens het college was het licht bij het Heveapad onlangs vervangen door klachten over lichtoverlast.
Het college zal de situatie opnieuw beoordelen.
Een reiziger stapt op de trein bij station Hoogezand-Sappemeer
De VVD heeft een rondvraag gedaan in de gemeente bij inwoners naar welke locaties zij als onveilig ervaren. Volgens de fractie komen twee locaties vooral naar voren: Het stationsgebied bij Hoogezand en de ondergang bij het spoor in Hoogezand bij het Heveapad. Het heeft vooral te maken met het gebrek aan verlichting, aldus de VVD.
Marjolein Vulpes, fractievoorzitter: ‘Bij het stationsgebied Hoogezand geven inwoners aan dat zij vanaf de parkeerplaats nu een donker gat inlopen en dat het unheimisch voelt als men ’s avonds naar huis fiets langs dit deel van het station.’
‘Bij het Heveapad horen we dat het sinds de vervanging van de verlichting merkbaar donkerder is geworden. Mensen voelen zich onveiliger daar dan voorheen.’
Wethouder Ploeger geeft aan dat het college momenteel naar mogelijkheden kijkt voor extra verlichting bij het stationsgebied. Aanpassingen aan de parkeerplaats moeten in overleg met de NS.
De verlichting bij het Heveapad is enkele maanden geleden vervangen door LED-verlichting. De aanpassingen aan de verlichting zijn juist gemotiveerd door eerdere meldingen van lichtoverlast voor omwonenden. De LED-lichten zijn nu zo ingesteld ze zich sterker focussen op het fietspad en minder strooilicht veroorzaken naar de omgeving. Volgens de wethouder wordt op meer locaties in de gemeente deze speciale fietspadverlichting toegepast, waaronder langs de Vosholen.
Het college geeft aan de situatie opnieuw te beoordelen.