Klinkerpad Dorpstuin Noordbroek opgeknapt

Zaterdag hebben vijf vrijwilligers hard gewerkt in de Dorpstuin in Noordbroek. Het 25 meter lange klinkerpad is al lange tijd in slechte staat en werd klaargemaakt voor nieuwe bestrating. Boomspecialist Renkema hielp met een speciaal apparaat om de klinkers snel te verwijderen.

Aanstaande zaterdag zijn er nog meer vrijwilligers nodig om te helpen met het egaliseren en verdichten van het zand.

image (22)

klinkerpad opgeknapt Dorpstuin Noordbroek

Noordbroek – Afgelopen zaterdag waren vijf vrijwilligers van dorpstuin Noordbroek druk in de weer met het opknappen van het klinkerpad in de Dorpstuin, gelegen achter MFC De Noordsuythoeve. Het 25 meter lange pad verkeerde de laatste tijd in slechte staat en was toe aan onderhoud. Vanaf half tien in de ochtend gingen de vrijwilligers aan de slag: de stenen werden eruit gehaald, het terrein schoongemaakt, gras verwijderd en alles netjes geveegd.

Voor het bestraten van het pad is boomspecialist Jeroen Renkema uit Noordbroek bereid gevonden te helpen. Hij stelde een speciaal apparaat beschikbaar om de betonklinkers te verwijderen, waardoor het werk aanzienlijk sneller kon worden uitgevoerd. “Aanstaande zaterdag zullen we het zand storten, egaliseren  en verdichten met een trilplaat van Jeroen,” laat vrijwilliger Maarten Schotsman weten.

De organisatie roept nog meer vrijwilligers op om zich aan te melden, vooral wanneer het pad weer wordt gelegd. “De Dorpstuin is van en voor het hele dorp,” zegt Maarten. Noordbroek telt meer dan 850 adressen, en we zouden het geweldig vinden als zoveel mogelijk mensen een steentje bijdragen.”

De Dorpstuin werd in 2014 opgestart en sindsdien door het dorp verder ontwikkeld, ook met medewerking van ouders van de lokale school. “We hebben nu een moes- en pluktuin, 20 fruitbomen, een volleybalveld en tweeënhalf jaar geleden is er een verhard wandelpad aangelegd,” vertelt Maarten. Het is een plek waar schoolkinderen, ouderen van Gokingaheem en alle inwoners heerlijk kunnen wandelen.

Een bijzonder kenmerk van de tuin is de wali: een verhoging of wal die het water in de tuin kan sturen en vasthouden. Rondom de wali ontstaan kleine plasjes en geulen die bijdragen aan waterberging en de biodiversiteit stimuleren. De tuin is duurzaam opgezet, zodat regenwater wordt opgevangen en de natuurlijke omgeving behouden blijft, terwijl het tegelijkertijd ruimte biedt voor recreatie en educatie.