Laagdrempelige kennismaking met de raad

De eerstvolgende Gast van de raad is donderdag 29 januari. Inwoners kunnen dan op een laagdrempelige manier kennismaken met de gemeentepolitiek. Er is eerst een maaltijd, daarna vertellen raadsleden en de burgemeester over hun werk. Vervolgens mogen deelnemers de raadsvergadering bijwonen.

Volgens de gemeente zorgt het initiatief voor meer betrokkenheid: sommige bezoekers komen vaker terug, anderen raakten zelfs politiek actief.

Erianne Van der Burg - Raadscommissie 4 september 2025

Midden-Groningen – De eerstvolgende Gast van de raad vindt plaats op donderdag 29 januari. Tijdens deze avond krijgen inwoners de gelegenheid om op een laagdrempelige manier kennis te maken met de gemeentepolitiek. Voor de deelnemers staat een maaltijd klaar, waarna twee raadsleden een presentatie geven over hun werkzaamheden.

Daarna licht de burgemeester haar werk toe en gaat zij in op haar rol als voorzitter van de gemeenteraad. „Vervolgens kunnen de deelnemers vanaf de publiekstribune de raadsvergadering bijwonen”, aldus een woordvoerder van de gemeente.

Gast van de raad wordt al langere tijd georganiseerd en is bedoeld als eerste kennismaking met de lokale politiek. Volgens de woordvoerder slaat het initiatief goed aan. “We hebben nu al meerdere aanmeldingen.”

De bijeenkomsten leveren volgens hem ook concrete betrokkenheid op. „Er is iemand die na een eerste bezoek elke keer is komen kijken. Anderen zijn de gemeente gaan volgen via sociale media, hebben ingesproken tijdens vergaderingen of zijn zelfs raadslid geworden.”

Het aantal deelnemers verschilt per avond en varieert van ongeveer zes personen tot een grotere groep. Soms worden ook specifieke doelgroepen uitgenodigd. „Als er een onderwerp op de agenda staat dat interessant is voor bepaalde organisaties of verenigingen, nodigen we die soms actief uit.”