Na terugkeer beeld volgt nieuwe ontvreemding

In Slochteren zijn opnieuw onderdelen van een monument gestolen. Het gaat om een perkamentrol en een inktpot met ganzenveer van het monument voor Kornelis ter Laan. De onderdelen zijn gemaakt door kunstenaar Jan Kuiken. De gemeente heeft aangifte gedaan bij de politie. Opvallend is dat kort geleden ook al het bronzen borstbeeld van Ter Laan werd gestolen, maar later weer werd teruggevonden.

De politie onderzoekt de zaak.

beeld Ter Laan

Slochteren –  In Slochteren zijn opnieuw onderdelen van een monument gestolen. Dit keer gaat het om een uitgerolde perkamentrol en een inktpot met ganzenveer van het monument voor Kornelis ter Laan.

De kunstwerken zijn gemaakt door kunstenaar Jan Kuiken. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn de onderdelen verwijderd en meegenomen. Maandag is aangifte gedaan bij de politie.

De diefstal volgt kort nadat het bronzen borstbeeld van Ter Laan, dat eerder van het monument was gestolen, weer was teruggevonden.

„We hebben direct contact opgenomen met de politie om dit uit te zoeken”, zegt de woordvoerder. „Het is vreselijk en onbegrijpelijk dat dit opnieuw gebeurt. Het doet veel met het dorp.”

Volgens de gemeente raakt de diefstal inwoners niet alleen vanwege het kunstwerk zelf, maar ook door de historische en emotionele waarde van het monument. „Het voelt alsof er nog een klap achteraan komt.”

De woordvoerder geeft aan dat kunstwerken in Noord-Nederland vaker doelwit zijn van diefstal dan in de rest van het land. De gemeente heeft nu alle beelden in de gemeente in kaart gebracht en kijkt wat er mogelijk is om diefstal tegen te gaan en manieren om kunst beter te kunnen bewaken.

Voor nu onderzoekt de politie de zaak verder.