Opkomst Midden-Groningen op 38,5 procent
De opkomst bij de gemeenteraadsverkiezingen in Midden-Groningen is woensdag gedurende de dag gestaag gestegen. Volgens cijfers van de gemeente had om 18.00 uur 38,5 procent van de kiesgerechtigden een stem uitgebracht. In de ochtend lag de opkomst nog laag, maar in de middag nam het aantal kiezers duidelijk toe. De stembureaus zijn geopend tot 21.00 uur.
Daarna begint het tellen van de stemmen.
MIDDEN-GRONINGEN – De opkomst bij de gemeenteraadsverkiezingen in Midden-Groningen is woensdag gestaag opgelopen. Om 18.00 uur had 38,5 procent van de kiesgerechtigden zijn of haar stem uitgebracht.
Uit cijfers van de gemeente blijkt dat de opkomst gedurende de dag langzaam toenam. In de vroege ochtend lag het percentage nog laag: om 07.00 uur had 0,9 procent van de kiezers gestemd. Rond 10.00 uur was dat opgelopen tot 10,2 procent.
In de loop van de middag nam het tempo verder toe. Om 14.00 uur stond de teller op 23,5 procent en een uur later op 26,3 procent. Aan het eind van de middag, rond 16.00 uur, had 30 procent van de kiezers een stem uitgebracht.
De grootste stijging vond plaats in de namiddag. Om 17.00 uur stond de opkomst op 34,7 procent, waarna deze om 18.00 uur verder opliep tot 38,5 procent.
De stembureaus in Midden-Groningen zijn woensdag geopend tot 21.00 uur. Daarna begint het tellen van de stemmen en wordt later op de avond de voorlopige verkiezingsuitslag verwacht.