Ploegers uit hele provincie strijden om titel
In Zuidbroek worden zaterdag de provinciale ploegkampioenschappen van Groningen gehouden. Boeren uit de hele provincie strijden daar om de titel Beste ploeger van Groningen. Door de vele regen is het evenement verplaatst van Hoogezand naar het land tegenover hotel Van der Valk. Er doen zowel moderne trekkers als klassieke ploegen mee.
De wedstrijden beginnen om twaalf uur.
Sappemeer/Zuidbroek – Zaterdag 25 oktober vinden de provinciale ploegkampioenschappen van Groningen plaats. Tijdens dit jaarlijkse evenement strijden ploegen uit de hele provincie om de titel Beste ploeger van Groningen. De wedstrijd wordt gehouden op het land tegenover hotel Van der Valk in Zuidbroek, aan de andere kant van de A7.
De deelnemers nemen het tegen elkaar op in verschillende disciplines, met zowel moderne trekker- en ploegcombinaties als klassieke machines van meer dan zeventig jaar oud. Daarmee is het evenement niet alleen een sportieve strijd, maar ook een levend stuk landbouwhistorie. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur. De beste ploeger(s) van de dag kwalificeren zich voor deelname aan de nationale kampioenschappen van 2026.
Oorspronkelijk zouden de kampioenschappen plaatsvinden aan de Kalkwijk in Hoogezand, maar vanwege de vele regen van de afgelopen tijd is uitgeweken naar de locatie in Zuidbroek. „Het land bij de Kalkwijk was te nat om te ploegen,” vertelt organisator Luit Heikens. „De deelnemers komen uit de hele provincie, en omdat Sappemeer centraal ligt, wordt hier traditioneel geploegd.” Zoals elk jaar begint de dag met een gezamenlijk stamppotbuffet bij De Gouden Zon in Sappemeer, voordat de deelnemers het veld opgaan.
Volgens de organisatie draait het kampioenschap niet alleen om competitie, maar ook om vakmanschap. „We willen het ambacht van het ploegen levend houden en jonge ploegers stimuleren hun vaardigheden te ontwikkelen,” zegt Heikens. „Ploegen is een belangrijke grondbewerking die zorgvuldig moet gebeuren. Het gaat om precisie en daar wordt op gelet.” Ieder bewerkt zijn eigen stukje grond.
Kijk hieronder de video: