Muntendam – In de Heemtuin in Muntendam vond vrijdag een workshop ‘Fotograferen met je telefoon’ plaats, georganiseerd door de Provinciale Seniorenorganisatie (POSO). Veertien enthousiaste deelnemers leerden de basisprincipes van smartphonefotografie.
Tijdens de cursus, verzorgd door fotograaf René de Werker van Toor Studio, kregen de deelnemers praktische tips over compositie, perspectief, het gebruik van licht en instellingen voor haarscherpe foto’s. Na een korte introductie over het instellen van de smartphonecamera’s, volgde een uitleg over het maken van foto’s in horizontale of verticale stand.
„Of je nu horizontaal of verticaal fotografeert, hangt af van wat je wilt vastleggen,” vertelt een deelnemer.
De workshop bestond uit zowel theorie als praktijk. De deelnemers gingen op pad in en rondom de Heemtuin, waar zij hun nieuwe kennis direct konden toepassen. Na afloop werden de gemaakte foto’s besproken in de groep. De cursusleider gaf daarbij gerichte feedback: wat werkte goed en wat kon beter.
De workshop was toegankelijk voor iedereen met interesse in smartphonefotografie, ongeacht ervaring. Het initiatief is onderdeel van een breder aanbod van activiteiten van POSO voor ouderen.