Solliciteren voor een praktijkopdracht in Brazilië
Leerlingen van het dr. Aletta Jacobs College kunnen voor het nieuwe praktijkgerichte vak havo-p een opdracht uitvoeren voor de Stichting Nieuwe Generatie Brasil. Dit met een mogelijkheid om daadwerkelijk in Brazilië aan de slag te gaan.
Door praktijkgericht leren bereidt het hen optimaal voor op het HBO, zegt docent havo Nadia Vos van Aletta.
Hoogezand – Op het dr. Aletta Jacobs College in Hoogezand is men dit schooljaar begonnen met een nieuw vak voor havo-4, namelijk het praktijkgerichte vak havo-p waarbij de leerlingen een levensecht probleem voor externe opdrachtgevers oplossen.
Docent havo-p Nadia Vos vertelt: “Het nieuwe vak helpt leerlingen hun motivatie te vergroten en belangrijke vaardigheden te ontwikkelen. Door praktijkgericht leren bereidt het hen optimaal voor op het HBO.”
Aan het begin van het schooljaar konden de leerlingen kiezen uit 26 opdrachten van bedrijven en instanties uit de regio, maar er waren ook drie interessante opdrachten van de Stichting Nieuwe Generatie Brasil, die is geboren vanuit de wens van de familie Van der Raa om kansarme kinderen in Brazilië een betere toekomst te bieden.
Nadia Vos: “Omdat een onderdeel van het praktijkgerichte vak een sollicitatie bij de opdrachtgever is, kwam Meriellen van der Raa e Souza vanuit Rotterdam naar het Aletta om met een aantal leerlingen sollicitatiegesprekken te voeren. Meriellen bedacht samen met haar team maar liefst drie opdrachten voor de havoleerlingen, te weten: vroeg signalering van gezondheidsproblemen bij Braziliaanse kinderen, een robotica-lesprogramma voor aldaar en de financiering van de reis naar Brazilië.”
Meriellen van der Raa e Souza: “Ik vond het ontzettend leuk om op het dr. Aletta Jacobs College over onze stichting te mogen vertellen en de vragen van de enthousiaste leerlingen te beantwoorden. Goed ook om te ervaren dat ze over de landsgrenzen heen kijken om praktijkgerichte opdrachten uit te voeren.” Nadia Vos: “N.a.v. de sollicitatiegesprekken zijn 11 leerlingen geselecteerd om te starten met de opdrachten van de stichting.” Meer informatie is te vinden op www.ng-brasil.com.
Op de foto: Nadia en Meriellen van der Raa bij een van de vacatureborden voor havo-p.