Sport voor een wens: toernooi in Hoogezand

In Hoogezand wordt zaterdag het Make-A-Wish badmintontoernooi gehouden. In sportcentrum De Kalkwijck spelen honderd deelnemers voor het goede doel. De opbrengst is voor Make-A-Wish, dat wensen vervult van ernstig zieke kinderen. Er is ook een tombola en een flessenactie bij supermarkten in de regio.

Die actie loopt tot eind oktober.

Make-A-Wish badmintontoernooi

Hoogezand – In sportcentrum De Kalkwijck in Hoogezand vindt zaterdag 18 oktober de achtste editie van het Make-A-Wish badmintontoernooi plaats. De volledige opbrengst van het evenement komt ten goede aan Make-A-Wish Nederland, dat zich inzet om wensen van ernstig zieke kinderen te vervullen.

Het toernooi is een dubbelspelcompetitie met honderd deelnemers. De meeste spelers komen uit de noordelijke provincies, al zijn er ook deelnemers van buiten de regio. Volgens organisator Henk Jan de Haan wordt er gespeeld op acht velden. “We beginnen om 09.15 uur en het duurt tot 17.00 uur”, aldus De Haan.

De voorbereidingen verlopen voorspoedig. Momenteel wordt gewerkt aan de poule-indeling. Tijdens het toernooi zijn EHBO’ers en een fysiotherapeut aanwezig. De Haan benadrukt dat het evenement niet mogelijk zou zijn zonder de inzet van vele vrijwilligers.

Tombola en flessenactie

Naast het sportieve deel wordt er ook een tombola georganiseerd. Veel lokale ondernemers hebben prijzen beschikbaar gesteld. De opbrengst hiervan gaat eveneens naar Make-A-Wish.

De opbouw van het toernooi begint op vrijdag. Bezoekers kunnen bovendien bijdragen via een flessenactie bij de twee Jumbo-supermarkten in Hoogezand en de vestiging in Sappemeer. Wie daar zijn statiegeld doneert, steunt automatisch het goede doel. “Deze actie loopt tot het einde van de maand”, meldt De Haan.

Persoonlijke betrokkenheid

Henk Jan de Haan raakte betrokken bij Make-A-Wish na zijn deelname aan de Nijmeegse Vierdaagse in 2013. “Ik wilde een goed doel koppelen aan mijn deelname, en kwam al snel uit bij Make-A-Wish. Puur om de glimlach terug te zien bij een kind.” Later werd hij gewezen op het badmintontoernooi, waarop hij zich ook daarvoor inzette.