Vaderhuis groeit uit tot brede zorgplek
Franciska en Daniel Stal begonnen in 2016 met het Vaderhuis, een 24-uurszorgwoongroep. Inmiddels is het uitgegroeid tot een bredere zorgorganisatie met dagbesteding, een moeder- en kindhuis en een trainingshuis. Er werken 44 mensen. Verdere uitbreiding is er voorlopig niet.
Vorige week werd afscheid genomen van Jan en Gerda, die jarenlang meehielpen binnen de organisatie.
Sappemeer – Franciska en Daniel Stal begonnen in oktober 2016 met het Vaderhuis. Wat startte als een 24-uurszorgwoongroep, groeide in de jaren daarna uit tot een bredere zorgorganisatie met meerdere vormen van begeleiding en dagbesteding.
Aanvankelijk bood het Vaderhuis alleen woonzorg. Later kwam daar dagbesteding bij, waaronder Hout en Zo in Hoogezand. “Omdat niet iedereen dat leuk vond, is er ook een andere dagbesteding bijgekomen,” legt Franciska Stal uit. Deze tweede vorm van dagbesteding richt zich meer op het maken van artikelen voor wonen en interieur.
In de loop der jaren breidde de organisatie verder uit met een moeder- en kindhuis en een trainingshuis. Verdere uitbreiding staat voorlopig niet op de planning. “Voor nu hebben we geen plannen om nog verder uit te breiden,” aldus Stal.
Het Vaderhuis heeft inmiddels 44 medewerkers in dienst.
Bij de opbouw van de organisatie kregen Daniel en Franciska steun van hun ouders, Jan en Gerda. Jan hielp bij verbouwingen binnen het Vaderhuis en gaf op de dagbestedingslocatie Hout en Zo instructies aan deelnemers en personeel. Gerda ondersteunde bij huishoudelijke taken en stond in de winkel wanneer er geen dagbesteding was.
Vorige week werd officieel afscheid genomen van Jan en Gerda. Tijdens een bijeenkomst werden zij in het zonnetje gezet voor hun jarenlange inzet.