Eigen disc maken met een 3D printer

Hoogezand – In de bibliotheek van Hoogezand vindt op maandag 12 augustus een bijzondere activiteit plaats voor kinderen: tijdens het maandelijkse eLAB ontwerpen en printen deelnemers hun eigen vliegende disc met een 3D-printer.

“Het gaat om een discgolf-disc,” legt Niek Poort van de bibliotheek uit. “We doen dit ook omdat er een nieuwe discgolfbaan is gekomen in het Gorechtpark in Hoogezand.” Deelnemers kunnen hun zelfontworpen disc gebruiken op de baan. “Zo koppelen we techniek aan sport,” aldus Poort.

Zelf is hij enthousiast beoefenaar van de sport in Groningen en omgeving. “Deze combinatie leek me een mooie manier om jongeren op een speelse manier kennis te laten maken met technologie.”

Techniek tastbaar maken

Het eLAB in de bibliotheek organiseert elke maand tot en met december een nieuwe technische activiteit. Kinderen kunnen onder meer gamen met Minecraft, of leren hoe een pc werkt door hem uit elkaar te halen en weer in elkaar te zetten.

“Zo willen we techniek meegeven aan jongeren – minder theorie, meer doen,” vertelt Poort. “We laten zien hoe techniek in elkaar zit én wat je ermee kunt maken. Het draait om ontdekken en plezier.”

Nog enkele plekken beschikbaar
De aanmeldingen voor de editie van 12 augustus gaan volgens Poort goed. Er zijn nog een paar plekken beschikbaar. Het aantal deelnemers is beperkt tot tien. Aanmelden kan via de bibliotheek van Hoogezand.

 

Tip voor de redactie?

Tip of nieuws voor onze redactie? Stuur dan een e-mail naar info@rtvmiddengroningen.nl