Ouderen op ontdekkingstocht per museum­bus

Voor het achtste jaar op rij organiseert Dorpsvereniging Slochteren op 10 september een ouderenmiddag. Zo’n veertig deelnemers maken per historische bus een tocht langs Oostwold, Termunten en Overschild. Halverwege is er koffie, en de dag eindigt bij De Houtstek.

Het uitje, bedacht door Annet Bouman en Ge Brekeling, biedt ouderen ontmoeting én plezier dicht bij huis.

Houtstek slochteren TV

Voorkant Houtstek

Slochteren – Voor het achtste jaar op rij organiseert de Dorpsvereniging Slochteren een speciale ouderenmiddag. Op woensdag 10 september stappen zo’n veertig ouderen aan boord van een historische bus van het Nationaal Bus Museum in Hoogezand voor een tocht door de regio.

De route voert dit jaar langs Oostwold, Termunten en Overschild. Halverwege wordt gestopt op een sfeervolle locatie voor koffie met wat lekkers. De middag eindigt bij De Houtstek in Slochteren, waar deelnemers nog even kunnen napraten.

De organisatie is in handen van Annet Bouman en Ge Brekeling. Beiden zaten eerder samen in het bestuur van de dorpsvereniging. “We vinden het gewoon ontzettend leuk om te doen,” zegt Bouman. “Dan kijken we elkaar weer aan en zeggen: we organiseren het nog een keer!”

De bus is elk jaar goed gevuld. De bestemmingen variëren; vorig jaar ging de reis nog richting Drenthe, langs de hunebedden en de Hondsrug. Toch blijft de organisatie het liefst in de buurt. “De deelnemers vinden het leuk om de omgeving opnieuw te ontdekken,” vertelt Brekeling. “Soms kennen ze elkaar van activiteiten in De Houtstek, maar er gaan ook  nieuwe gezichten mee.”

De ouderenmiddag is niet alleen een gezellig uitje, maar ook een kans om contacten te leggen voor de naderende wintermaanden. Dat maakt het initiatief extra waardevol.

About The Author