Goud voor Jarno bij primeur rolstoelpickleball

Hoogezand – Voor het eerst werd afgelopen weekend een rolstoelcategorie toegevoegd aan een pickleballtoernooi. In Haarlem kwamen rolstoelgebruikers in actie, waaronder de Groningse deelnemers Jarno en Jacintha. Met succes: Jarno ging naar huis met goud, Jacintha veroverde het brons.

“Pickleball is een opkomende sport,” vertelt Jacintha Klijnstra. “Voor mensen in een rolstoel is het ook een toegankelijke sport. Je beweegt vooral vooruit en achteruit, in plaats van zijwaarts zoals bij tennis. En doordat je met een zachtere bal speelt, is het minder belastend voor je armen. Toch blijft het competitief en uitdagend.”

De rolstoelcategorie in Haarlem was een primeur. Volgens Klijnstra staat de sport voor rolstoelers nog in de kinderschoenen. Tijdens het toernooi speelden deelnemers in wisselende duo’s tegen elkaar. Jarno won al zijn wedstrijden en werd daarmee de eerste kampioen in deze nieuwe klasse.

De twee zijn actief bij Pickleballvereniging Midden-Groningen, onderdeel van sportvereniging BaHosa. Klijnstra zocht een geschikte sport vanuit haar rolstoel en kwam zo bij pickleball terecht. In eerste instantie speelde ze mee met valide sporters. Niet veel later sloot Jarno zich aan.

Om meer mensen kennis te laten maken met de sport, wordt op donderdag 10 oktober een clinic georganiseerd voor rolstoelgebruikers. Deelnemers hoeven zelf geen materiaal mee te nemen; sportrolstoelen en rackets zijn aanwezig.

Tip voor de redactie?

Tip of nieuws voor onze redactie? Stuur dan een e-mail naar info@rtvmiddengroningen.nl