Leerlingen oefenen circusacts in Siddeburen
In Siddeburen staat deze week alles in het teken van het circus. Leerlingen van basisscholen De Zonnewijzer en De Springplank oefenen samen met Circus Salto. Ze leren jongleren, acrobatiek en vooral samenwerken. Volgens Dorpsbelangen is het een kans om kinderen de magie van het circus te laten ervaren.
Vrijdag sluiten de leerlingen de week af met een echte voorstelling voor ouders en grootouders.
Siddeburen staat deze periode volledig in het teken van het circus. De feestweek bracht het thema op gang en Dorpsbelangen besloot dit door te trekken naar de scholen. “We vonden het een mooie kans om kinderen in Siddeburen kennis te laten maken met de magie van het circus,” vertelt Sanne namens Dorpsbelangen.
Binnen Kindcentrum Siddeburen, waarin CBS De Zonnewijzer en OBS De Springplank zijn gevestigd, werd het idee met veel enthousiasme ontvangen. In samenwerking met Tijd voor Toekomst werd het project mogelijk gemaakt en is er zelfs een echt circus naar het dorp gehaald: Circus Salto.
Bijzonder is dat alle groepen van beide scholen door elkaar werken. Leerlingen van verschillende leeftijden leren samen nieuwe acts en ontdekken hoe waardevol samenwerken is. Door samen te oefenen, elkaar te helpen en nieuwe dingen te proberen, leren ze niet alleen circusacts, maar ook samenwerken en elkaar beter kennen.
De kinderen krijgen een uniek kijkje achter de schermen en mogen zelf ervaren hoe het is om in de piste te staan. Onder begeleiding van een echte circusdirecteur oefenen ze verschillende acts en sluiten ze de week af met een voorstelling. Ouders, verzorgers én opa’s en oma’s zijn van harte welkom.
“Het is geweldig om te zien hoeveel plezier en enthousiasme dit bij de leerlingen oproept,” zeggen Léon den Hamer (directeur CBS De Zonnewijzer) en Michaël Venema (directeur OBS De Springplank).