Duizenden inwoners reizen mee met Stadsvervoer HS

Stichting Stadsvervoer HS heeft een recordjaar achter de rug. In 2025 maakten ruim 28.000 reizigers gebruik van de buurt- en stadsbussen. Dat is een stijging van meer dan zeven procent ten opzichte van vorig jaar. Vooral de vroege buurtbus vanuit Noordbroek was vaak volledig bezet.

De cijfers laten zien dat deze vorm van openbaar vervoer hard nodig is.

stadsvervoer HS, recordjaar

Midden-Groningen – Meer scholieren, meer dorpsbewoners en steeds vaker een volle bus. Voor Stichting Stadsvervoer HS was 2025 een uitzonderlijk goed jaar. Nog nooit eerder maakten zoveel mensen gebruik van één van de drie bussen van de stichting. In totaal werden 28.055 passagiers vervoerd binnen de gemeente Midden-Groningen. Dat is een stijging van meer dan 7 procent ten opzichte van het jaar ervoor.

De grootste publiekstrekker was opnieuw Buurtbuslijn 517 tussen Noordbroek, Zuidbroek, Sappemeer en Hoogezand. Deze lijn vervoerde in 2025 maar liefst 11.633 reizigers. Opvallend is vooral de vroege rit van 07.23 uur vanuit Noordbroek, die veel wordt gebruikt door scholieren uit Noord- en Zuidbroek op weg naar school in Hoogezand. De bus zat op sommige dagen zo vol dat er zelfs een tweede bus moest worden ingezet.

Om beter inzicht te krijgen in de drukte en te bepalen of een extra bus nodig is, geldt tot en met de voorjaarsvakantie van 23 februari dit jaar, een aanmeldplicht voor deze eerste rit op werkdagen. Reizigers moeten zich hiervoor uiterlijk een week van tevoren aanmelden via www.stadsvervoerhs.nl. Zonder aanmelding bestaat de kans dat er geen plek is. Voor alle andere ritten is aanmelden niet nodig.

Ook de andere lijnen werden goed gebruikt. Stadsbuslijn 515, die door vrijwel heel Hoogezand en Sappemeer rijdt, vervoerde 10.259 passagiers. Buurtbus 516 tussen Hoogezand en Harkstede werd door 6.163 reizigers gebruikt.

Toch bestaat er nog altijd een misverstand: vooraf reserveren is in principe niet nodig. De bussen rijden volgens een vaste route en dienstregeling, zes dagen per week, gemiddeld tien uur per dag (op zaterdag negen uur). Instappen kan gewoon bij iedere halte. Rollators en wandelwagens mogen mee en de chauffeur helpt waar nodig bij het in- en uitstappen. Een buskaartje is tegen een laag tarief verkrijgbaar bij de chauffeur; betalen kan uitsluitend met pin.

De stijgende reizigersaantallen laten volgens de stichting zien dat er binnen Midden-Groningen een duidelijke behoefte is aan deze vorm van kleinschalig openbaar vervoer. Om de dienst ook in de toekomst te kunnen blijven rijden, is Stadsvervoer HS nog altijd op zoek naar nieuwe vrijwillige chauffeurs die een paar uur per week beschikbaar zijn.