Treinen twee weekenden niet via Martenshoek
Inwoners en reizigers in Midden-Groningen krijgen de komende weken hinder rond station Martenshoek in Hoogezand. Vanaf aankomend weekend veertien tot zestien februari , en het weekend van veertien tot 16 maart, rijden er geen treinen tussen Groningen en Veendam en tussen Groningen Europapark en Bad Nieuweschans. Er is dan busvervoer.
ProRail vernieuwt onder meer perrons en hellingbanen, beide perrons blijven bereikbaar.
MIDDEN-GRONINGEN – Inwoners en reizigers in Midden-Groningen krijgen de komende weken te maken met hinder rond station Martenshoek in Hoogezand. Vanaf aankomend weekend 14–16 februari, en 14–16 maart rijden er op de trajecten Groningen–Veendam en Groningen Europapark–Bad Nieuweschans geen treinen. Er is dan busvervoer. ProRail voert in deze periode werkzaamheden uit aan het station.
Van zaterdag 14 februari 00.00 uur tot maandag 16 februari 02.15 uur en van zaterdag 14 maart 00.00 uur tot maandag 16 maart 02.15 uur rijden er geen treinen op beide trajecten. Reizigers moeten rekening houden met extra reistijd en aangepaste vertrektijden.
Minder parkeerplaatsen bij het station
Van 16 februari tot 13 maart wordt gewerkt aan een nieuwe hellingbaan aan de noordkant van station Martenshoek, bij de Martin Luther Kingstraat. Daar worden ook materialen opgeslagen. Daardoor zijn er tijdelijk minder parkeerplaatsen beschikbaar. Automobilisten kunnen uitwijken naar parkeerplaatsen aan de Molendijk (Martenshoek) of bij de Erasmusweg (Spoorstraat-Kieldiep).
Wat wordt er precies gedaan?
In het weekend van 14 tot en met 16 februari wordt perron 1 aan de noordkant vernieuwd. Van 16 februari tot 13 maart wordt gewerkt aan de hellingbaan aan de noordkant. In het weekend van 14 tot en met 16 maart wordt de rand van het perron aangepast, zodat instappen makkelijker wordt. Van 16 maart tot en met 3 april worden twee nieuwe hellingbanen aan de zuidkant aangelegd.
Volgens ProRail blijven tijdens de werkzaamheden de fietsenstalling aan de zuidkant en beide perrons bereikbaar.
Extra geluid mogelijk
Omwonenden kunnen tijdens de werkzaamheden rond het station te maken krijgen met meer bouwverkeer en werkgeluid, vooral in de weekenden dat er geen treinverkeer is