Eerste Nij Begun-project slaat aan

De fluisterpraam in Woudbloem blijkt een succes. Sinds de start in juli vorig jaar zijn al zo’n 500 mensen meegevaren, veel meer dan verwacht. Het project, onderdeel van Nij Begun, trekt een breed publiek. Doordat de praam onder relatief lage bruggen door kan varen, werd het zogenoemde rondje Schaaphok mogelijk.

Dat bleek direct een succes.

Raaitkou

Midden-Groningen – De feestelijke doop en ingebruikname van de fluisterpraam in Woudbloem was 5 juli 2025. Het is het eerste project in de gemeente dat is uitgevoerd vanuit maatregel 14 van Nij Begun. Deze week bracht de gemeente een bezoek om de voortgang te bekijken. Volgens de gemeente verloopt het project voorspoedig. „In dit eerste jaar zijn tot nu toe al 500 mensen meegevaren. Dat zijn er veel meer dan we hadden verwacht.” De fluisterpraam bereikt een brede doelgroep, waaronder natuurliefhebbers, ouderen, jongeren en groepen die deelnemen aan recreatieve en sociale activiteiten.

Leanne Nobel van Hoop voor Hoog Hammen noemt het bezoek van de gemeente positief. „De gemeente heeft ons van het begin af aan enorm gesteund.” Tijdens het bezoek is gesproken over wat goed gaat en waar nog verbeteringen mogelijk zijn. Ook zijn meerdere tochten gevaren met fluisterpraam ‘De Raaitkou’. Volgens Nobel is het succes groter dan verwacht. „We zijn overweldigd door het succes van de praamtochten.” Doordat de praam onder relatief lage bruggen door kan varen, werd het zogenoemde rondje Schaaphok mogelijk. „Dat bleek direct een succes.” Ook de langere tochten trekken bezoekers, al ziet de organisatie daar nog groeimogelijkheden. „Daar moeten we wat meer aan trekken.” Voor de toekomst zijn er nog enkele wensen, waaronder een sanitaire voorziening voor mindervaliden, een meebewegende steiger en een vaarkaart.