Charlotte Doddema pakt ook nationale titel
BMX’er Charlotte Doddema uit Siddeburen heeft de nationale titel veroverd bij de Girls 15. Dat deed ze een week nadat ze voor de vijfde keer Europees kampioen was geworden. Op het Nederlands kampioenschap in Vinkel won ze al haar manches. In de finale lag Doddema lang tweede, maar op het laatste stuk pakte ze alsnog de winst.
Aan het WK in Australië doet ze later dit jaar niet mee, vooral vanwege de hoge kosten.
Siddeburen – Een week na haar Europese titel heeft Charlotte Doddema uit Siddeburen ook de nationale BMX-titel veroverd. De renster won zondag in Vinkel, Noord-Brabant, het Nederlands kampioenschap in de categorie Girls 15.
Doddema kijkt met veel tevredenheid terug op haar optreden. “Het ging supergoed”, vertelt ze. “Ik heb de hele dag alle manches gewonnen. In de finale lag ik de hele baan tweede, maar op het laatste stuk haalde ik nog iemand in en werd ik eerste.” Op zondag 28 juni kroonde Doddema zich in het Franse Sarrians voor de vijfde keer tot Europees kampioen BMX. Ook daar verliep de wedstrijddag volgens haar uitstekend.
Dit seizoen staan nog enkele wedstrijden op het programma voordat de voorbereiding op het volgende seizoen begint. Doddema heeft daarbij een duidelijk doel voor ogen. “Mijn resultaten behouden en vooral plezier houden.” Later dit jaar wordt het wereldkampioenschap BMX in Australië verreden. Doddema doet daar niet aan mee, vooral vanwege de hoge kosten. Eerder gaf ze aan dat ze zich dit seizoen meer op haar techniek had gericht dan op voluit rijden. Daardoor kwam ze aanvankelijk wat moeizaam op gang. “Gedurende het seizoen ben ik steeds beter geworden”, aldus Doddema.
