Jongeren schuiven aan bij de gemeenteraad
Jongeren van 12 tot 20 jaar kunnen donderdag in Hoogezand meepraten met raadsleden van Midden-Groningen. Tijdens ‘Aan tafel met de raad’ kunnen ze vertellen wat beter of anders kan in hun gemeente. De bijeenkomst is onderdeel van activiteiten rond de Internationale Dag van de Democratie. De gemeente wil jongeren zo meer betrekken bij de lokale politiek.
Ook oud-leden van de Raad van de Toekomst zijn uitgenodigd.
Hoogezand – Jongeren tussen de 12 en 20 jaar kunnen donderdag 17 september tijdens een maaltijd rechtstreeks in gesprek met raadsleden van Midden-Groningen. Tijdens ‘Aan tafel met de raad’ in het Huis van Cultuur en Bestuur in Hoogezand kunnen zij vertellen wat volgens hen beter, leuker of anders kan in hun dorp, wijk of gemeente.
De bijeenkomst maakt deel uit van activiteiten rond de Internationale Dag van de Democratie, die jaarlijks op 15 september wordt gehouden. „Wij zijn bezig met activiteiten in dit kader”, legt een woordvoerder van de gemeente uit. „Dit is een onderdeel daarvan en is bedoeld om het contact tussen raadsleden en jongeren te versterken. Daar willen we deze raadsperiode ook meer op inzetten. Dit is de start daarvan.” Ook oud-leden van de Raad van de Toekomst zijn uitgenodigd. Zij kunnen elkaar tijdens de bijeenkomst opnieuw ontmoeten en zien wat er sindsdien is veranderd.
Ideeën en wensen
De gesprekken zijn bedoeld om de wensen en ideeën van jongeren te bespreken. „Tijdens de verkiezingsmarkt op het dr. Aletta Jacobs College hebben we veel kunnen horen. Dat gaf aanleiding om te zeggen: laten we hier meer aandacht aan besteden.” Volgens de woordvoerder hebben jongeren genoeg ideeën, maar is een deel van hen nog niet kiesgerechtigd. De gemeente wil daarom niet alleen informeren, maar vooral met jongeren in gesprek gaan en samenwerken. „Het doel is om interactief te zijn en niet alleen te informeren. We willen ook meer samenwerken met middelbare scholen.” Dat vindt de gemeente belangrijk, omdat jongeren wel degelijk worden geraakt door besluiten die in de gemeente worden genomen.
Meer mogelijkheden
Voor jongere kinderen bestaan al initiatieven zoals de Raad van de Toekomst en Democracity. Voor de leeftijd daarboven wil de gemeente meer mogelijkheden bieden om mee te praten over gemeentelijke onderwerpen. Naast ‘Aan tafel met de raad’ is er 5 oktober de JongerenTop ‘(t)huis in Groningen’ waar jongeren en jongvolwassenen uit de provincie bijeen komen om mee te denken over de toekomst van wonen. Ook jongeren uit Midden-Groningen zijn hierbij aanwezig.