Bijna 5.000 euro voor Klimmen tegen Kanker

Afina Scheper uit Midden-Groningen is bijna bij haar streefbedrag voor Klimmen tegen Kanker. Na een pubquiz in het MFC in Schildwolde staat de teller op bijna 5.000 euro. Er ontbreekt nog 50 euro; alles wat daar bovenop komt, gaat ook naar kankeronderzoek. Scheper beklimt in september de Col de la Madeleine in de Franse Alpen.

De actie heeft voor haar een persoonlijke betekenis. Zij verloor een vriendin aan kanker.

Klimmen tegen kanker

Schildwolde – Afina Scheper uit Midden-Groningen is dicht bij het behalen van haar streefbedrag voor Klimmen tegen Kanker. Na een pubquiz in het MFC in Schildwolde staat de teller op bijna 5.000 euro. Er ontbreekt nog ongeveer 50 euro om haar doel te bereiken.

Pubquiz levert 317 euro op

De pubquiz werd 30 mei gehouden en bracht 317 euro op. De volledige opbrengst gaat naar kankeronderzoek. De avond werd mede mogelijk gemaakt door steun van lokale ondernemers in Schildwolde en Stichting MFC Schildwolde.

Eerder organiseerde Scheper al een sportmarathon bij Bewegingscentrum Siddeburen, waarmee 1.800 euro werd ingezameld voor het goede doel.

Beklimming in september

Scheper neemt in september deel aan Klimmen tegen Kanker in de Franse Alpen. Daar beklimt zij de Col de la Madeleine, een bergtocht van 18 kilometer met bijna 2.000 hoogtemeters. Met haar deelname wil zij geld ophalen voor kankeronderzoek en aandacht vragen voor mensen die met kanker te maken hebben.

Persoonlijke betekenis

De actie heeft voor Scheper een persoonlijke betekenis. Zij verloor een vriendin aan kanker. Daarnaast werkt zij als verpleegkundig specialist op de mammacare-afdeling van het Ommelander Ziekenhuis, waar zij dagelijks mensen met borstkanker begeleidt.

Met nog enkele maanden te gaan tot de beklimming is haar persoonlijke streefbedrag van 5.000 euro bijna gehaald. Alles wat daar nog bovenop komt, gaat ook naar kankeronderzoek.