Expositie Kunst raak je zet bezoeker centraal

Op 4 april wordt de tentoonstelling ‘Kunst raak je’ in De Smederij in Sappemeer geopend. De expositie toont werk van drie kunstenaars. Teus Ruitenbeek uit Marum, Willemien Renkema uit Zevenhuizen en Dries Verbeke uit Groningen.
De titel ‘Kunst raak je’ is bedacht door de kunstenaars. Het is de bedoeling dat de bezoeker wordt aangezet tot een gesprek met de kunstwerken.

De Smederij is ook geopend in het Paasweekend.

Expositie de Smederij

Sappemeer – De nieuwe tentoonstelling ‘Kunst raak je’ in Kunstruimte De Smederij wordt op zaterdag 4 april officieel geopend. De expositie draait om de rol van de bezoeker, die volgens de makers niet alleen kijkt, maar actief deelneemt aan de kunstbeleving.

De expositie toont werk van drie kunstenaars. Teus Ruitenbeek uit Marum presenteert abstracte schilderijen die óf opvallend groot, óf juist klein en intiem zijn. Willemien Renkema uit Zevenhuizen maakt sculpturen waarin emotie en gelaagdheid een belangrijke rol spelen. Dries Verbeke, oorspronkelijk afkomstig uit Gent, maar inmiddels al jaren inwoner van Groningen, laat installaties zien van samengestelde materialen. In een aantal werken zijn sensoren verwerkt. Daardoor begint er van alles te bewegen. “Het zijn een soort machientjes die hij maakt.” Verbekes artiestennaam is Driever.

De titel ‘Kunst raak je’ is bewust gekozen door de drie deelnemende kunstenaars. Het is de bedoeling dat de bezoeker wordt aangezet tot een gesprek met de kunstwerken. “Mensen vragen vaak of er niet een letter ontbreekt,” zegt coördinator Tedty Stol. “Maar juist dat prikkelt. Het gaat erom dat je zelf betekenis geeft aan wat je ziet.” De bezoeker is niet alleen maar toeschouwer, maar wordt onderdeel van het kunstwerk. “Je beleeft de kunst zelf. Dat is het uitgangspunt van deze tentoonstelling.”

De tentoonstelling is vanaf donderdag 2 april toegankelijk voor publiek. De officiële opening vindt plaats op zaterdag 4 april om 14.00 uur. Dan zijn ook de kunstenaars aanwezig om toelichting te geven op hun werk.

Kunstruimte De Smederij organiseert naast tentoonstellingen ook workshops en andere activiteiten. Zo worden er maandelijks creatieve workshops gegeven door Eveline de Groot uit Hoogezand. En in mei staat een spirituele beurs, de Feeling Welfare Fair op het programma. Dat is een nieuw evenement, gericht om geest en lichaam in balans te krijgen. Eind mei tonen leerlingen HAVO en VWO van het dr. Aletta Jacobs College hun examenwerk.

De Smederij is geopend van donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 16.30 uur en voor de gelegenheid ook op Eerste en Tweede Paasdag.

 

Luister onderstaand het interview: