Kwartier zoekt maatjes in regio

Kwartier Zorg en Welzijn zoekt nieuwe maatjes in Hoogezand en Sappemeer. Vrijwilligers worden gekoppeld aan mensen met een hulpvraag, zoals samen koffie drinken of hulp bij lezen. Volgens bemiddelaar Riƫtte Jonker is er een tekort aan vrijwilligers. Sinds de herstart eind 2025 neemt het aantal aanvragen toe.

Aanmelden kan via het Oranje Fonds of de vrijwilligerscentrale van Kwartier Zorg en Welzijn.

Maatjes Riƫtte Jonker, Angel Brugge (l) en Anita Nijdam (r)

Riƫtte Jonker, Angel Brugge (l) en Anita Nijdam (r)

Hoogezand – Kwartier Zorg en Welzijn is op zoek naar nieuwe maatjes, vooral in Hoogezand en Sappemeer. Binnen het maatjesproject wordt een vrijwilliger gekoppeld aan iemand met een hulpvraag, op basis van een passende match.

ā€žDat gebeurt aan de hand van de verzoeken die we binnenkrijgenā€, zegt maatjesbemiddelaar RiĆ«tte Jonker. De hulpvragen lopen uiteen: van samen een kop koffie drinken en een luisterend oor bieden tot ondersteuning bij praktische zaken, zoals voorlezen aan mensen die moeite hebben met lezen. ā€žHet hangt af van wat iemand nodig heeft.ā€

Volgens Jonker is er een structureel tekort aan vrijwilligers. ā€žWe hebben een mooi bestand, maar niet iedereen wil meerdere mensen tegelijk begeleidenā€, legt ze uit. Ze benadrukt dat een continue instroom van nieuwe maatjes het mooiste is. Sinds de herstart van het project in november 2025 neemt het aantal aanvragen toe. ā€žNu we weer volledig actief zijn, zien we de hulpvragen massaal binnenkomen. Dat is enerzijds heel positief, maar het vraagt ook om meer vrijwilligers.ā€ De aanvragen komen vaak binnen via collega’s binnen de Wmo en maatschappelijk werkers.

GeĆÆnteresseerden kunnen zich aanmelden via de website van het Oranje Fonds of via de vrijwilligerscentrale van Kwartier Zorg en Welzijn.

 

Luister hier het interview met Riƫtte Jonker