Takken inzamelen voor paasvuur Kiel-Windeweer

In Kiel-Windeweer wordt ook dit jaar een paasvuur gehouden. Vrijwilligers halen daarom vrijdag en zaterdag snoeihout op in het dorp. Vrijdag gebeurt dat van negen tot vier, zaterdag volgt een laatste ronde tot ongeveer één uur. Takken moeten los langs de weg liggen en mogen niet zijn samengebonden. Het paasvuur wordt zondagavond om acht uur ontstoken.

Ook in Kalkwijk en Meeden zijn dit jaar paasvuren.

Paasvuur Kiel Windeweer

Kiel-Windeweer – In Kiel-Windeweer wordt ook dit jaar een paasvuur gehouden. Dat betekent dat inwoners weer takken kunnen aanbieden, die door vrijwilligers worden opgehaald in het dorp. „Dit doen we vrijdag 3 april en zaterdagmorgen 4 april”, zegt dorpsbewoner Ariën Buren.

Vrijdag 3 april beginnen vrijwilligers om 09.00 uur met het ophalen van takken die langs de weg zijn neergelegd. De inzameling duurt die dag tot ongeveer 16.00 uur. Op zaterdag 4 april start om 09.00 uur een tweede ronde door het dorp. Dan worden takken opgehaald die een dag eerder niet zijn meegenomen. Volgens Buren duurt deze ronde tot ongeveer 13.00 uur. Daarbij rijden de vrijwilligers nog een laatste keer door het dorp om eventueel achtergebleven of later aangeboden takken op te halen. Mensen die weinig ruimte bij huis hebben, kunnen hun snoeiafval ook zelf naar het verzamelpunt brengen. Dat bevindt zich op de parkeerplaats bij het evenemententerrein.

Het paasvuur wordt zondag 5 april om 20.00 uur ontstoken. Bezoekers kunnen dan ook terecht voor muziek, eten en drinken. De organisatie benadrukt dat alleen snoeiafval wordt meegenomen. Takken moeten los langs de weg liggen en mogen niet zijn samengebonden. Behandeld of bewerkt hout wordt niet geaccepteerd. „Iedereen begint inmiddels al mooie bultjes te verzamelen”, zegt Buren. Het ophalen gebeurt met vrijwilligers op kranen en trekkers. „We zijn met een man of vijftien tot twintig aanwezig.” Zaterdagochtend beginnen de vrijwilligers eerst gezamenlijk met een ontbijt, waarna het ophalen van de takken wordt voortgezet.

Naast Kiel-Windeweer worden in de regio ook paasvuren georganiseerd in onder meer Kalkwijk (bij Hoogezand) en Meeden.