Voorleestalent uit Siddeburen naar Utrecht

Elise Kuiper uit Siddeburen heeft de provinciale finale van de Nationale Voorleeswedstrijd gewonnen. De leerlinge van CBS De Zonnewijzer werd in Veendam door de jury uitgeroepen tot winnaar. Ze vertegenwoordigt Groningen op 19 mei in de landelijke finale in Utrecht. Kuiper las voor uit Limbusland van Pieter Koolwijk.

De jury prees haar rustige voordracht. “Ik heb veel zin in de finale”, zegt ze.

Elise naar de landelijke finale

Siddeburen – Elise Kuiper, leerlinge van CBS De Zonnewijzer in Siddeburen, heeft zich geplaatst voor de finale van de Nationale Voorleeswedstrijd. Tijdens de provinciale finale op woensdag 15 april in cultuurcentrum VanBeresteyn in Veendam werd zij door een driekoppige jury tot winnares uitgeroepen. Kuiper vertegenwoordigt daarmee de provincie Groningen tijdens de landelijke finale op 19 mei in Utrecht.

De leerlinge was als tweede aan de beurt en las voor uit Limbusland van Pieter Koolwijk. Voor deze ronde moest zij een ander boek kiezen dan in de vorige fase van de wedstrijd. Toen droeg ze voor uit Gozert, eveneens van Koolwijk. De jury sprak waardering uit voor haar boekkeuze. Ook werd haar rustige manier van voorlezen en haar toelichting op de keuze van het boek geprezen.

Kuiper gaf aan dat ze zenuwachtig was, maar blij is met haar overwinning. “Ik heb heel veel zin in de finale”, zegt ze. Ze reist daarvoor samen met haar klasgenoten uit groep 7 en 8 af naar Utrecht. Tijdens de finale in Veendam werd ze gesteund door familie en klasgenoten. Bij terugkomst in Siddeburen stond de school haar op te wachten en werd het succes gevierd met ijsjes. Leerkracht Chantal Jansen is trots op haar leerling. “Ze is altijd al een boekenwurm geweest.”