Werk aan veilig oversteken Harkstede

De gemeente Midden-Groningen begint vanaf maandag 20 juli met werkzaamheden om oversteken in Harkstede en Scharmer veiliger te maken. Bij de supermarkt in Harkstede komt een zebrapad. Ook wordt de oversteek tussen de Markt en Cosis verbeterd. Tussen de Woudbloemlaan en de Laan der Kruisheren komt een rood wegvak met belijning.

De maatregelen volgen op een langere wens uit de dorpen voor veilige routes voor schoolkinderen.

Werk aan veilig oversteken Harkstede

Harkstede – De gemeente Midden-Groningen begint vanaf maandag 20 juli met werkzaamheden om oversteken in Harkstede en Scharmer veiliger te maken. Dat meldt Dorpsbelangen Harkstede. Het gaat om maatregelen die vooral de verkeersveiligheid voor schoolkinderen moeten verbeteren.

Bij de supermarkt in Harkstede komt een zebrapad. Ook wordt de oversteek tussen de Markt en Cosis beter zichtbaar en beter bruikbaar gemaakt. Daarnaast komt er tussen de Woudbloemlaan en de Laan der Kruisheren een rood wegvak met belijning.

Wens uit het dorp

De veilige oversteekplaatsen zijn al langer een wens in Harkstede en Scharmer. In 2024 organiseerden beide dorpen een grote straatspeeldag om aandacht te vragen voor verkeersveiligheid en veilige routes voor kinderen.

Volgens Dorpsbelangen Harkstede zouden de werkzaamheden naar verwachting pas na de zomervakantie plaatsvinden. De aannemer heeft echter eerder tijd gevonden, waardoor het werk al op 20 juli kan beginnen.

Drie plekken aangepakt

De maatregelen hebben betrekking op drie locaties: de kruising Laan der Kruisheren, Hoofdweg en Woudbloemlaan, de kruising Hoofdweg en Hertenkamp en de oversteek bij de supermarkt.

Dorpsbelangen verwijst inwoners voor meer informatie naar de gemeentelijke brief Veilig oversteken in Scharmer en Harkstede en de bijbehorende tekeningen van de oversteekpunten.