Valentijnsverrassing met zachte hoeven
Bij zorglocatie Zonnehuis Ufkenshuis in Siddeburen kregen bewoners donderdag bezoek van knuffelpony Dora en haar veulen Nova, voor Valentijnsdag. Zo’n twintig bewoners gingen met de dieren op de foto. De pony’s bezochten ook huiskamers van mensen die niet naar de zaal konden komen. Volgens de organisatie voelden de dieren goed aan wat bewoners nodig hadden.
Op 5 mei is er een voorjaarsmarkt voor een zogeheten funtrain.
Siddeburen – Bij zorglocatie Zonnehuis Ufkenshuis in Siddeburen kregen bewoners donderdag bijzonder bezoek. In het kader van Valentijnsdag kwamen knuffelpony Dora en haar veulen Nova langs. “Dora is ontzettend mak”, vertelt activiteitenbegeleider Elroy van der Meulen. Via de eigenaresse van de pony’s werd het bezoek geregeld. Van der Meulen bedacht dat het een mooie verrassing zou zijn voor de bewoners, gecombineerd met een fotomoment.
Een deel van de bewoners kon niet naar de grote zaal komen. Daarom gingen de dieren ook langs in enkele huiskamers. In de grote zaal was een speciale stoel versierd voor het fotomoment. Ongeveer twintig bewoners lieten zich daar met de pony’s fotograferen. “Mensen hangen de foto op hun kamer als herinnering”, aldus Van der Meulen. Volgens hem reageerden de dieren opmerkelijk rustig. “Een aantal bewoners is visueel beperkt. Het was net alsof de pony’s dat aanvoelden. Ze legden hun hoofd op schoot, zodat mensen goed konden voelen.” Bij het afscheid kregen Dora en Nova wortels en broodjes.
Voorjaarsmarkt en nieuw doel
De komende periode staan er meer activiteiten op de planning bij het Ufkenshuis. Op 5 mei wordt een voorjaarsmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een zogeheten funtrain, een duofiets-aanhanger. Daarmee kunnen vier mensen tegelijk fietsen. Ook de opbrengst van een wandeltocht gaat naar dit doel. Daarnaast kunnen inwoners op 18 maart in het Ufkenshuis terecht om hun stem uit te brengen.