Vertelgroep De Pazzipanten viert feest
Vertelgroep De Pazzipanten uit Slochteren bestaat 25 jaar. Dat wordt gevierd met een feestelijke bijeenkomst op zaterdag 28 maart in De Houtstek in Slochteren. Het wordt een middag vol verhalen en Groningse liedjes, met optredens van verschillende vertelgroepen uit de provincie.
De toegang is gratis, maar de ruimte voor bezoekers is beperkt.
SLOCHTEREN – De vertelgroep De Pazzipanten bestaat 25 jaar en viert dat met een jubileummiddag vol verhalen. De groep ontstond begin 2001 uit een cursus verhalen vertellen, georganiseerd door de toenmalige gemeente Slochteren.
De cursus werd gegeven door ervaren vertellers. Er ontstond een groepje liefhebbers die zich verder wilden ontwikkelen in het vertellen van verhalen. In de beginjaren werd onder meer op scholen opgetreden, maar al snel verschoof de focus naar optredens in dorpskernen binnen de huidige gemeente Midden-Groningen.
De Pazzipanten treden op uiteenlopende locaties op, zoals cafés, buurthuizen, kerken en in de open lucht. Ze vinden het belangrijk dat de verteltraditie en de Groninger taal levend worden gehouden. Toch is de groep niet uitsluitend Groningstalig. Ook Nederlandstalige verhalen kunnen worden verteld.
Het 25-jarig jubileum wordt gevierd op zaterdag 28 maart in De Houtstek in Slochteren. Naast een eigen verteller treden ook vertellers uit andere delen van de provincie op. Er is een heuse Kiepkeerl (Gronings voor marskramer) en er zijn liedjes, gezongen door het duo Johan & Gré. De toegang is gratis, inclusief koffie en koek, maar vanwege de beperkte capaciteit geldt: vol is vol. Het programma loopt van 14.00 tot 17.00 uur.
Met het jubileum kijkt de groep ook vooruit. De Pazzipanten zijn op zoek naar nieuwe, bij voorkeur jongere, leden om de verteltraditie in de regio voort te zetten.